Z korporátu na „volnou nohu“

Po dvanácti letech strávených na manažerské pozici v mezinárodní poradenské společnosti CBRE založila Katarina Wojtusiak realitně-poradenskou agenturu W-Real Estate, která se specializuje na nájemce a pronajímatele kancelářských prostor. Firmám nabízí vyhledání ideálních prostor na míru, dojednání nebo předjednání nájemních podmínek a zajistí i podnájem kanceláři.

 

PROFIL

Katarina Wojtusiak působí v realitách více než 20 let. Po letech strávených v managementu mezinárodní společnosti se nyní rozhodla založit vlastní firmu zabývající se poradenstvím a pronájmem kanceláří. Věří, že i přes probíhající pandemii má tento druh podnikání perspektivu.

 

Přestože v době pandemie zájem společností o nové administrativní prostory upadá, zčásti kvůli rozmáhajícímu se home office, zčásti kvůli snaze uspořit náklady, Katarina Wojtusiak vidí pro své podnikání i v této situaci řadu příležitostí. Připouští, že větších poptávek je sice méně než dříve, menší a střední firmy ale dál kanceláře poptávají.

Dle Katariny Wojtusiak ovlivní pandemie dění na nájemním trhu kanceláří i do budoucna. „Podle mého názoru budou nájemci vyžadovat časovou i prostorovou flexibilitu. Zároveň velké firmy budou pravděpodobně využívat možnost práce z více míst, například z centrály firmy, z domova či ze servisované kanceláře poblíž bydliště zaměstnanců,“ je přesvědčena Wojtusiak.

A proč se Katarina Wojtusiak rozhodla opustit manažerský post? Tvrdí, že po letech v mezinárodní korporaci potřebovala změnu a novou výzvu. „A tu mi vlastní společnosti jednoznačně dává,“ dodává. V realitách Wojtusiak působí již více než dvacet let. „K realitám mě přivedla před léty náhoda, kdy mě kamarádka doporučila do menší realitně developerské agentury. Realitní svět se mi zalíbil, a tak jsem v něm profesně zakotvila,“ vzpomíná.

Katarina Wojtusiak pracovala v mezinárodní poradenské společnosti DTZ (nyní Cushman & Wakefield), později nastoupila do CBRE. Zde vedla tým pronájmu kancelářských nemovitostí a byla členkou top managementu. Spolupracovala s mnoha mezinárodními i lokálními společnostmi, jako je například Seznam.cz, CertiCon, Hewlett-Packard, PricewaterhouseCoopers, MetLife, Eli Lilly či Johnson & Johnson.

Od roku 2011 je členkou The Royal Institution of Chartered Surveyors (RICS), uznávané celosvětové organizace sdružující realitní profesionály, která nastavuje etické standardy práce a chování jejích členů a dohlíží na jejich dodržování.

 

Zdroj: Lidové noviny, NEMOVITOSTI, 11.1.2021

Článek ke stažení.